אם אין תאריך ושעה - דְּבָרִים בְּעַלְמָא, כָּלָאם פָאדִי

רו"ח דידי קינן 03/06/2018

"טוב זה לא קל, אבל נראה לי שאפשר לעשות את זה, צריך לשנות את אל התהליך..."

כמה פעמים שמעתם משפטים דומים ?

כמה פעמים אמרתם לעצמכם... כן, צריך לעשות את זה ואת זה...

אני חייב להתחיל לעשות כושר,

ביום ראשון מתחילים דיאטה,

מנהלת החשבונות לא יעילה צריך לפטר אותה,

בתהליך הייצור יש כשלים רבים צריך לעצור את הייצור לכמה שעות על מנת לבחון מה קורה שם,

אולי אם אלך למנהל הסניף אוכל להקטין את העמלות והריביות

מדי יום אני שומע הבטחות של ממש ממנהלים, בעלי חברות ועסקים, בעלי תפקידים שונים ומגוונים, חברים, קולגות, וגם אני, לא אחת ולא פעמיים כולנו חוטאים באמירות סתם, דְּבָרִים בְּעַלְמָא, כָּלָאם פָאדִי, הבטחות שונות ומשונות, אמירות גדולות וקטנות שלא נמצא מאחוריהן תאריך ושעה, אין ספק שניתן לקבוע כמעט בודאות שאם כך קורה, הסיכוי שהדברים הללו יקרו , הסיכוי שההבטחות ימומשו שואפים לאפס, כנראה שהמילים הללו תרדנה בתהום המילים האבודות ותהפוכנה לפער אשר מקטין ומגמד את העשייה, לעתים עד כדי תסכול של ממש.

קראתי פעם , אינני זוכר היכן שהאושר הוא המרחק בין מה שאתה רוצה ו/או הגדרת שיהיה/יקרה לך לבין מה שיש לך ו/או קורה לך במציאות.

אם כך, בכל פעם שאנו מבטיחים משהו לעצמנו ו/או לסביבה שלנו, לעובדים שלנו, לשותפים שלנו, ולכל אדם בעל עניין בנו, עדיף לנו שנגדיר "תאריך ושעה" להבטחה, אם אנו חפצים להיות מסופקים ומאושרים, כך נהפוך בעצם את ההבטחה למשימה ברת קיימא שיש לה קיום פיזי, מעשי, ביום יום שלנו.

בואו ניקח לדוגמא את האמירה הרווחת בקרב לא מעט בעלי עסקים : "צריך להגביר את מאמצי המכירה", אמירה חשובה וקריטית כל כך בחייו של העסק שאם לא נעשה כן, ייתכן וקצב המכירה יירד, יפגע בתזרים המזומנים, יקטין את הרווחיות ואף ילול לפגוע בערכי המותג, ברמת המחיר ובפרמטרים קריטיים נוספים. שינוי שכזה עלול לגרום נזקים לחברה ולבעלי העניין בה.

אם כך צריך לפרוט את האמירה למשימות ולתזמן אותן, להקצות לכל אחת מהן תאריך שעה, כך בתזמון אחד קצר וקליל האמירה תקבל משמעות פיזית, מעשית, תאריך ושעה ביומן המתזמן את מבצעי המשימה ומגדיר את האחראים לה, ואף יותר מכך, אמירה הרת גורל כגון זו הנוגעת לעולמות המכירה והשיווק בחברות וארגונים עדיף שתבואנה יחד עם רשימת משימות מתוזמנות, אתן דוגמא:

האמירה : "צריך להגביר את מאמצי המכירה"

המשימות הנגזרות ממנה : יחד עם רפרנטים, תאריך ושעה:

  • 13/6/2018 10:00 ישיבת הנהלה בנושא "הגברת מאמצי המכירה".

  • 14/6/2018 11:30 פגישה עם סמנכל המכירות לגבי מצבת המוכרנים.

  • 15/6/2018 12:00 פגישה עם סמנכל משאבי אנוש לתזמון הדרכת מכירות.

  • 17/6/2018 14:30 פגישה עם סמנכל הכספים לטובת מודל תמריץ חדש.

  • 18/6/2018 16:45 כינוס מוכרנים לטובת סיעור מוחות.

  • 20/6/2018 17:30 עלייה לאויר - מבצע יעדי מכירה "חלונות מחשמלים" המעניק לאנשי המכירות מוצרי חשמל אקסלוסיביים לעמידה ביעדי המכירה.

תאריך ושעה - הסטייט אוף מיינד החדש

הגדרת סטייט אוף מיינד ארגוני חדש המעמיד את נושא התאריך והשעה בפרונט, ובעצם לא מאפשר העברה של החלטות ללא קבלת החלטה לגבי התאריך והשעה למימושה, הוא סטייט אוף מיינד המניע לפעולה, מאלץ אותנו לייצר רשימת משימות ותכנית עבודה מובנית והכי חשוב להפוך את הדיבורים למעשים ואת ההחלטות לתהליכי עבודה ומשימות ולא רק לאמירות כלליות ללא תוחלת.

זה רק נראה פשוט...

מניתוח ביצועים של עשרות חברות בשנים האחרונות, בעיקר בתחום ה- SMB עולה המסקנה האחת, מרבית האנשים נמנעים לנקוב בתאריך ושעה ומגדירים בכל פעם מחדש את ההחלטה על ידי חידושה ועדכונה ולעתים החלטה שמתקבלת בתאריך אחד באה לידי ביטוי (אם בכלל) ברמה המעשית לאחר חודשים ארוכים, היכולת לשנות את שיטת העבודה ודפוסי החשיבה בחברה שלכם הופכת את "התאריך והשעה" לערך משמעותי וכלי עבודה רציני וקריטי בניהול ההחלטות בארגון.

מינוף תהליך קבלת ההחלטות

אם כל מנהל בחברה / עסק שלנו יבין שהוא לא יכול לקבל החלטה ו/או להעביר הנחיה ללא אמירה מפורשת של התאריך והשעה בהן הוא חפץ שיבוצעו, תניע תהליך שלם של הגדרת תאריכים ושעות לכל משימה ומשימה , תכניות העבודה תהיינה יעילות יותר והפוטנציאל העסקי ימומש בקצב המתאים את עצמו לפעילות של העסק, ולא רק על ידי אמירות כלליות אלא על ידי מעשים אמיתיים ההופכים ליישות פיזית חיה וקיימת כאשר מצמידים אליהם תאריך ושעה לביצוע, לבקרה, למדידה ולסיכום.


פוסטים נבחרים
רשומות קודמות
מעוניינים לקבל טיפים, פוסטים וכלים מעשיים לניהול החברה והעסק ? הירשמו כאן