מה בין שעוני נוכחות, נכסים מניבים ושיעור הרווחיות

רו"ח דידי קינן 25.02.2016

שעון הנוכחות אינו נחלתו הבלעדית של תחום משאבי האנוש, יש מקום לנתח את מאגרי הנתונים הללו כחלק משגרת יומה של החברה ולייצר מהם ערך, להפוך אותם לנכסים מניבים הלכה למעשה.

הבוקר שלנו עמוס משימות, עד שהגענו לשולחן המשרד ביצענו מספר רב כל כך של פעולות שלעתים אני תוהה מתי באמת מתי מתחיל ומסתיים לו יום העבודה.

ישנו פריט אחד שאנו מקפידים לא לשכוח בבית, לא ברכב ומזכירים אחד לשני לא לצאת מהבית בלעדיו והוא כרטיס העובד המהווה מפתח לכניסה לחניה, לבניין, ולעתים למשרד עצמו.

בכל פעם שאנו מעבירים את הכרטיס הזה המכיל בדרך כלל את תעדות הזהות הארגונית שלנו נוצרת רשומה, נוצר נתון, כך שבמהלך יום עבודה בסיסי מוקם מאגר נתונים עצום אודות התנועה שלנו בתוך משרדי החברה, החל מהכניסה לחניה וכלה בהעברת הכרטיס בתום יום העבודה.

שעוני נוכחות כמנועי צמיחה

בשנים האחרונות ביצעתי מספר רב של פרויקטים המנתחים את התנועות הללו, בכל פעם מחדש אני מופתע מעצמתו של שעון הנוכחות כבסיס נתונים משמעותי בניהול כח האדם בחברה, ביכולת לשפר את תפוקותיו ולאמוד את מידת היעילות של העובדים בכל אחד מהתחומים בחברה, החל מעובדי המטה, המשך בעובדי השטח בתחומי המכירה , השירות וההפצה וכלה בעובדים המתפעלים ומנהלים את קוי הייצור.

שעוני נוכחות כמנועי צמיחה

מרבית החברות משקיעות הון אנושי ומשאבי טכנולוגיה לנהל את תהליך הרישום אך מעטות עושות בו שימוש אנליטי המאפשר לנתח הלכה למעשה את ביצועיהם של העובדים, את התנהלותם במהלך היום ואת פוטנציאל ההתייעלת הגלום בהבנה עמוקה של התנועה הארגונית.

ברוב המקרים משמש מאגר הנוכחות והתנועה בארגון לחישוב נתוני השכר, במחלקות התפעוליות אני פוגש חדשות לבקרים אנשים המיומנים בניתוח מקסימלי של עלויות הייצור בכלל זה עלויות העובדים, שם ניתן לראות כיצד הופכים שעוני הנוכחות לנכסים מניבים, בכל ניתוח הופכים הנתונים למשימות הלכה למעשה, להתייעלות תפעולית ולשיפור מערך הייצור, ההפצה והלוגיסטיקה.

אין ספק שהשפעתם של נתוחים מהסוג הזה משדרגת את יכולותיו של המנהל בקו הייצור ובכל תחום אחר בארגון לייעל את ביצועיו וביצועי עובדיו, מאפשרת לו לייצר תכנית פעולה מעשית המבוססת על יעדים ומדדים והכל מתחיל ונגמר בשעון הנוכחות, התוצאה היא חדש משמעית, שיפור בשיעורי הרווחיות, הקטנת הוצאות והגדלת הכנסות, עמידה ביעדי הייצור, ההפצה, וכמובן בסוף המוצר/השרות פוגש את צרכן בזמן הנכון ובאיכות המוצר/השרות הנדרשת.


פוסטים נבחרים
רשומות קודמות
מעוניינים לקבל טיפים, פוסטים וכלים מעשיים לניהול החברה והעסק ? הירשמו כאן