מכל הכיוונים אתה נראה רק מאחד אתה רואה


רו"ח דידי קינן 28.11.201

שיר אחד ומסר ממוקד

אחר הצהרים עשיתי את דרכי לעוד לקוח מרוצה, ברקע התנגן לו השיר "מקור מצטט העתק" שכתב יענקל'ה רוטבליט אשר הפזמון החוזר שלו מעטר את כותרת הפוסט הזה, את השיר מבצע הרכב העונה לשם "החצר האחורית", מדובר הרכב כשרוני הכולל את תומר יוסף, איתמר ציגלר וגדי רונן. השיר חזק, נעין לאוזן וגם כתוב טוב, מומלץ ואף העלה בי חיוך והשראה.

הלקוח שאליו היו מועדות פניי הוא מנכ"לה ובעליה של חברה המייבאת מזון לישראל. בכל מפגש אתו אנו סוקרים את הפעילות העסקית שלו, מציגים את הנתונים העדכניים ועולים על פערים שברמה היומיומית קשה לו ולעובדיו לעקוב אחריהם ו/או לנהל אותם.

האיש הזה כשרוני, חכם, בעל תבונה עסקית רחבה וניסיון רב שנים, אך בדומה למנהלים רבים בחברות ולבעלי עסקים הוא מתמודד כל העת עם מספר רב של אתגרים עסקיים, פיננסיים, תפעוליים ושיווקיים ולכן קשה לו מאוד לעקוב דרך קבע אחרי הביצועים שלו ברמה כזאת שתאפשר לו לנתח אותם ולמצוא את המקומות בהם הוא עתיד לפגוש מצוקה תזרימית, לקוחות בעייתיים ו/או קשיים תפעוליים כאלה ואחרים.

בפגישתנו השבועית ובמהלך השבוע כולו אני מסייע לו לנהל את העסק, חושף בפניו אינדיקטורים קבועים המשמשים לו אבני דרך למעקב אחר הנושאים המרכזיים שעל הפרק ונותנים לו ביטחון לגבי הביצועים בכל הרבדים של העסק. כל זאת על ידי חבירה לבסיס הנתונים הבסיסי שלו, הקמת מערך בקרה ויצירת דשבוארד פשוט הפועל און ליין ומאפשר לו לדעת כיצד העסק שלו פועל.

הלכה למעשה כל הביצועים העסקיים שלו אשר היו מפוזרים במיילים, חשבוניות פיזיות ומסמכים שמגיעים אך ורק אל רואה החשבון, כל אלה רוכזו אל מקור אחד והפכו למערך בקרה הפועל און ליין והמאפשר לו לדעת בכל רגע נתון את מצבו הפיננסי, התזרימי , ערך אשר מעניק לו יכולות תחקור נתונים אשר מסייעים לו לנהל את העסק.

ברובד התזרימי - און ליין חשבונות הבנק ומקורות מימון נוספים

ברובד המכירתי - און ליין חשבוניות

ברובד הפיננסי - תכנון ארוך טווח ותחזית תזרים מזומנים

ברובד התפעולי - תכנית משימות יומית/שבועית/חודשית וכן הלאה

הכל מבוסס נתונים זורמים, כך שכל החלטה עסקית ו/או כלכלית ו/או אחרת השורה בעסק שלו הוא מקבל על בסיס הנתונים שאנחנו מספקים לו ממערך הבקרה שלו עצמו.

כך הוא מקבל את כל הכוונים מכל זוית אפשרית ובתוספת פרשנות,

ולא רק מהכוון האחד שרק הוא רואה.

קישור לשיר "המקור מצטט העתק" כתב: יענקל'ה רוטבליט, מבצעים "החצר האחורית"

http://thebackyard.confia.co.il/he/home#!about

#תחזיתתזריםמזומניםלטווחארוךשינוייםבעסקניתו

פוסטים נבחרים
רשומות קודמות
מעוניינים לקבל טיפים, פוסטים וכלים מעשיים לניהול החברה והעסק ? הירשמו כאן