Conference

חברת DDD מציעה מגוון הרצאות מרתקות בתחום קבלת החלטות על בסיס נתונים ובתחומי הפיננסיים והניהול העסקי.

 

להזמנת הרצאות

חברות

הפנטגון - נכסי המידע שלך - נכסים מניבים

מנכ"ל? סמנכ"ל מכירות ? סמנכ"ל שיווק ? סמנכ"ל כספים ?  

המידע הנאסף בחברה המסחרית המודרנית בכל אחת מהפעילויות העסקיות מייצר פוטנציאל עצום לערך כלכלי ופיננסי בר קיימא בזמן הווה ואף חשוב מכך בעתידה העסקי של החברה. כיצד ניתן להשיא את ערכו של מידע זה? מי הם האנשים האחראיים לכך בארגון ומהי שיטת העבודה המעשית שפותחה במודל הפנטגון ?

יעדים ומדדים

כל התורה כולה

ככל שחלפו השנים התבהר לי שאם לא אגדיר יעדים לכל דבר ועניין בחיי המקצועיים והאישיים, לא אוכל למדוד, לבקר ולהבטיח את הצלחת מעשיי וביצועיי.

עסק גדול, בינוני וקטן חייב לנהל תרבות ארגונית וחשיבה עסקית המבוססת על יעדים ומדדים שיסייעו לי בהנעת התהליכים שבחר בהם ובמימוש המטרות העסקיות שלו.

הרצאה/סדנא זו מספקות לכם הצצה מרתקת אל עולם שבו תוכלו לנהל את חייכם האישיים והעסקיים בדרך מופלאה המבוססת תכנון והצלחה.

דיווח ניתוח ומה שביניהם

דיווח? ניתוח ? האם יש הבדל ביניהם? מהי ארכיטקטורת המידע האנליטי?
מהו היקף העבודה שאתם משקיעים על מנת לדווח את הנתונים ? 
האם עצרתם רגע לחשוב לגבי הערך המוסף של ניתוחם ?
מניסיוני המצטבר בחברות הגדולות בישראל, עולה שהערך האמיתי מצוי בניתוח הנתונים בהמשך לדיווחם, 
זאת ועוד, בואו ללמוד כיצד להפוך את תהליכי המחלקה הכלכלית ומחלקות הדיווח לתהליכים יעילים המאפשרים איתור ומימוש מנועי צמיחה לצד הדיווח הנדרש ממילא.

Big Data

תור הזהב של אנשי הכספים

המושג ביג דאטה מוזכר רבות בעת האחרונה בכל הזדמנות בה מדברים על הדבר הגדול הבא, מנוע הצמיחה החדש ומאגר ההזדמנויות לחדשנות עסקית וצמיחה ברת קיימא.

מהם הכלים הקיימים בידי איש הכספים להפוך את עולם הביג דאטה ומדוע הוא בלבד, מסוגל להביא לניצול מקסימלי של מכרה הזהב הזה.

עונתיות תקציבית

מרכיב העונתיות בתקציב המכירות של חברות מסחריות

עונתיות הוא מושג חשוב במיוחד בבואנו לבנות תקציבים לחברות, להכין תכניות עסקיות וחשוב מכך לנהל את תהליך המכירות והמבצעים שלנו בעסק הקטן והגדול כאחד.

חגים, אירועים ממלכתיים ולאומיים ובמיוחד השפעות מזג האויר הם עניינים משמעותיים בבואנו לנהל את העסק שלנו ולכן עלינו להבין לעומק את מרכיב העונתיות בתקציב המכירות שלנו ובדרך שלנו לבצע את מכירת המוצרים והשירותים.  במהלך 15 השנים האחרונות עסקתי רבות השלכות העונתיות על תהליך המכירה, בהרצאתי זו אני מספק כלים שימושיים לטובת שילוב מרכיב העונתיות בתקציב המכירות ובפעילות העסקית של החברה.

Please reload

עסקים

עסק קטן גדול

דיווח? ניתוח ? האם יש הבדל ביניהם? מהי ארכיטקטורת המידע האנליטי ?
מהו היקף העבודה שאתם משקיעים על מנת לדווח את הנתונים ? 
האם עצרתם רגע לחשוב לגבי הערך המוסף של ניתוחם ?
מניסיוני המצטבר בחברות הגדולות בישראל, עולה שהערך האמיתי מצוי בניתוח הנתונים בהמשך לדיווחם, 
זאת ועוד, בואו ללמוד כיצד להפוך את תהליכי המחלקה הכלכלית ומחלקות הדיווח לתהליכים יעילים המאפשרים איתור ומימוש מנועי צמיחה לצד הדיווח הנדרש ממילא.

ניהול העסק הקטן

תכנון, בקרה, מדידה וחוזר חלילה

בקרת תקציב בחברות מסחריות כוללת התמקצעות רוחבית בתחומים שונים ומגוונים כגון תקורות, לוגיסטיקה, הפצה, ייצור,  מאמץ שיווקי וניהול תזרים מזומנים, התחשבנות וגבייה ועוד. שילוב תחומי הידע מאפשר לקבל תמונה כוללת על המצב הפיננסי של הארגון בהווה ויצירת תקציב המשמש בסיס מהימן לתפעול העסק והשגת יעדיו העסקיים.

אני מציע לכם קורס מרתק הבנוי מהרצאות ממוקדות המציגים דרכים מעשיות לייעל את תהליך התקציב ולהפוך אותו לחוד החנית של המחלקה הכלכלית בפרט ולבסיס ההתפתחות העסקית של הארגון מאידך.

בשביל הכסף

יישום הצעדים להתנהלות כלכלית נבונה של משק הבית והעסק הקטן

כל משק בית מתנהל כעסק קטן, יש לו מנכ"ל בדמות אחד מההורים, סמנכ"ל שיווק, תפעול, הפצה וכול' לכל אחד מבעלי הבית צריך להיות תפקיד על מנת שהתפעול של משק הבית יעבוד . 

תהליך ניהול הפיננסים של משק הבית נתקל לא אחת בכשלים מבניים הנובעים מחוסר הבנה של התמונה כולה ו/או מהתנהלות שאינה פיננסית מיסודה, מה שמוביל משקי בית רבים למצב שבו "הם לא גומרים את החודש.

הבנת העולם הפיננסי מחד והטמעת כלים מעשיים לניהול נכון של כלכלת משק הבית מצויים בבסיסה של תכנית "בשביל הכסף" שפיתחתי במהלך העשור האחרון לטובת ליווי של משקי בית ועסקים קטנים לניהול נכון יותר המביא ליציאה מהמצב הכלכלי הקשה ולהגשמת החלומות הפיננסיים של משק הבית.

Please reload

הרצאות והדרכות בתחום הכלכלי והפיננסי

 

קצב השתנות המחירים הרגיונלי בישראל
שווי כוח קנייה- Purchasing Power Parity
מהו מדד המחירים לצרכן ולמה הוא חשוב כל כך ?